Агрономія

Виробництво брикетів із біомаси вигідніше за виробництво гранул

Виробництво брикетів із біомаси вигідніше за виробництво гранул

Для умов України особливий інтерес представляє виробництво та використання брикетів з біомаси аграрного походження.

Про це йдеться в аналітичній записці Біоенергетичної асоціації України.

Наголошується, що солома зернових культур зазвичай має порівняно низький вміст вологи (в межах 20%) і може бути гранульована/брикетована або тюкована і спалена без додаткової сушки.

Оптимальним показником відносної вологості для соломи як палива є 11-15%. Солому вологістю вище 22% не бажано використовувати, оскільки це погіршує якість спалювання.

У середньому насипна щільність брикетів із соломи вдесятеро вище, ніж у соломи-січки, щільність брикетів – удесятеро вище щільності тюків, а питома енергомісткість більше вп’ятеро-вдесятеро, зазначається в аналітичній записці.

З економічної точки зору виробництво брикетів із біомаси – привабливіше, ніж виробництво гранул, оскільки інвестиції в лінію брикетування й експлуатаційні витрати є значно нижчими порівняно з лінією гранулювання аналогічної продуктивності.

Середні витрати електроенергії на виготовлення 1 тонни брикетів із біомаси складають 60-80 кВт/год, а на 1 тонну гранул – 90-110 кВт/год.

Також при брикетуванні до сировини висуваються не такі високі вимоги, як при гранулюванні, тому можливе отримання брикетів із значно більших видів біомаси.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!