Урожайність кукурудзи навіть за слабкої забур’яненості знижується на 20-30%
Протягом останніх років забур’яненість посівів кукурудзи в Україні значно зросла, набувши характеру національної проблеми. Нині відомо близько 200 їх видів, що конкурують із рослинами кукурудзи за поживні речовини, світло, вологу.
На це звернула увагу Валентина Сергієнко, кандидат сільськогосподарських наук (Інститут захисту рослин НААН) у статті в журналі The Ukrainian Farmer.
За її словами, залежно від видового складу, густоти забур’янення, тривалості конкурентних відносин культури з бур’янами врожайність зерна кукурудзи знижується на 20–70%.
«За сильної забур’яненості посівів осотами рожевим і жовтим, березкою польовою, гірчаком степовим звичайним урожайність кукурудзи знижується на 50-55%, середньої – на 35-40, за слабкої забур’яненості – на 20-30%», – зазначила Валентина Сергієнко.
Вона також додала, що забур’яненість полів призводить не лише до зниження продуктивності культури, а й погіршує якість урожаю.
Численні досліди засвідчують про істотний вплив ступеня забур’яненості посівів на винесення елементів мінерального живлення бур’янами.
Нагадаємо, на Чернігівщині цього року рекордна середня урожайність кукурудзи.