Агрономія

Урожай гороху може зменшитись через запізнення зі знищенням бур'янів

Урожай гороху може зменшитись через запізнення зі знищенням бур'янів

Оскільки горох висівають доволі рано, то на знищення бур’янів до сівби часу немає, а запізнення з цією операцією призводить до суттєвої втрати урожаю.

Найбільш чисті посіви мають місце за комбінування механічних і хімічних засобів захисту рослин від бур’янів.

Насамперед проводять боронування через 4-5 днів після сівби до появи сходів культури, а також одне або два післясходові. Цими прийомами знищується 68-80% однорічних бур’янів.

Боронують середніми боронами, перше боронування виконують, коли проростки гороху знаходяться у фазі двох-трьох листків, друге – 3-5 листків за висоти рослин 7-10 см.

Важливо, щоб швидкість руху агрегата не перевищувала 4-5 км/год.

Механічними засобами не завжди можливо повністю позбутися забур’яненості, особливо у вологі роки. Проте за таких ситуацій жодних проблем не виникає, оскільки для гороху існує значний набір страхових гербіцидів.

Крім цього, проти широколистих бур’янів добрий ефект мають такі гербіциди як Базагран і Базагран М та Пульсар 40.

Для покращення дії проти лободи та щириці краще застосовувати бакову суміш 0,75 л/га Пульсара і 1,5-2 л/га Базаграна. У післясходовий період можливо також застосовувати гербіцид Пікадор, але він недостатньо діє на лободові бур’яни.

Для боротьби з однорічними та багаторічними злаковими бур’янами використовують такі страхові гербіциди як Пантера, Фюзилад супер, Шогун.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!