Урожай гороху може зменшитись через запізнення зі знищенням бур'янів
Оскільки горох висівають доволі рано, то на знищення бур’янів до сівби часу немає, а запізнення з цією операцією призводить до суттєвої втрати урожаю.
Найбільш чисті посіви мають місце за комбінування механічних і хімічних засобів захисту рослин від бур’янів.
Насамперед проводять боронування через 4-5 днів після сівби до появи сходів культури, а також одне або два післясходові. Цими прийомами знищується 68-80% однорічних бур’янів.
Боронують середніми боронами, перше боронування виконують, коли проростки гороху знаходяться у фазі двох-трьох листків, друге – 3-5 листків за висоти рослин 7-10 см.
Важливо, щоб швидкість руху агрегата не перевищувала 4-5 км/год.
Механічними засобами не завжди можливо повністю позбутися забур’яненості, особливо у вологі роки. Проте за таких ситуацій жодних проблем не виникає, оскільки для гороху існує значний набір страхових гербіцидів.
Крім цього, проти широколистих бур’янів добрий ефект мають такі гербіциди як Базагран і Базагран М та Пульсар 40.
Для покращення дії проти лободи та щириці краще застосовувати бакову суміш 0,75 л/га Пульсара і 1,5-2 л/га Базаграна. У післясходовий період можливо також застосовувати гербіцид Пікадор, але він недостатньо діє на лободові бур’яни.
Для боротьби з однорічними та багаторічними злаковими бур’янами використовують такі страхові гербіциди як Пантера, Фюзилад супер, Шогун.
Додати коментар