Умови третьої декади жовтня сприяли завершенню польових робіт
Агрометеорологічні умови протягом третьої декади жовтня для більшості областей України виявилися сприятливими для завершення усіх видів сільськогосподарських робіт. Суха сонячна погода сприяла збиранню пізніх культур – соняшнику, сої, кукурудзи, цукрових буряків, а в поєднанні з достатніми запасами продуктивної вологи у верхніх шарах ґрунту – отриманню сходів озимих колосових культур.
Про це повідомляє Мінагрополітики з посиланням на дані Укргідрометцентру на НААН.
Завдяки надмірній кількості опадів у вересні (у багатьох областях 150-230% норми), вологозапаси на більшості площ залишаються одними із найвищих за останні роки і у 1,3-2 рази перевищували середні багаторічні значення.
Внаслідок особливості погодних умов вересня (надмірна кількість опадів та велика кількість днів з дощами, які спричинили перезволоження верхніх шарів ґрунту) сівба озимих зернових культур під урожай 2023 року на більшості площ відбулася у найбільш пізні строки за останнє десятиріччя, затримка становила 2-4 тижні.
Значно відстають від попередніх років і темпи збирання соняшнику, кукурудзи та сої що погіршує якість та може призвести до зменшення урожайності.
Залежно від строків сівби озимі культури перебувають у фазах «проростання зерна», «утворення сходів», «утворення 3-го листка», «утворення вузлових коренів» і лише місцями «початок кущіння». На деяких площах ще триває сівба озимини. Стан рослин, що зійшли переважно добрий та задовільний. На окремих площах північних областей відмічалося пожовтіння рослин через перезволоження ґрунту.
В озимого ріпаку тривають фази «утворення листової розетки» та подекуди «ріст стебла».
Нагадаємо, наразі вловий збір зерна удвічі поступається минулорічному. А озимі зернові посіяли на 76% прогнозованих площ.