Агрономія

Україна обміняє зерно на іранські нафтопродукти

Україна обміняє зерно на іранські нафтопродукти

Іран має намір імпортувати з України зерно через Грузію та Азербайджан, відправляючи взамін нафтопродукти.

Про це повідомив журналістам голова ЗАТ «Азербайджанські залізниці» Джавід Гурбанов, інформує «BSNews».

За його словами, іранська сторона взяла на себе будівництво відсутньої двокілометрової ділянки залізниці до порту Амірабад на Каспії.

«Ми спільно з іранською і грузинською сторонами прийняли рішення скоординувати зусилля для будівництва залізничної колії двох стандартів (одна тисяча п’ятсот двадцять і 1435 міліметрів), що дозволить нам здійснювати вантажоперевезення з порту Амірабад в Бакинський міжнародний порт не тільки морем, але і по залізниці», — сказав Гурбанов.

Він зазначив, що Україна надзвичайно зацікавлена у розвитку вантажоперевезень з Іраном.

«Іран не виробляє зерна, закуповуючи його в Казахстану й України. На першому етапі Іран має намір закуповувати два-три мільйони тонн зерна в рік з українських портів Одеса та Іллічівськ, доставляючи його через Грузію та Азербайджан, причому як по коридору Північ-Південь, так і по Каспію. При цьому у зворотному напрямку планується поставляти мазут, бітум та інші нафтопродукти», — сказав глава ЗАТ.

Залізниця Північ-Південь з’єднає Північну Європу з Південно-Східною Азією. Вона буде сполучною ланкою між залізницями Ірану, Азербайджану та Росії. На першому етапі по коридору Північ-Південь планується транспортувати до 5 млн тонн вантажів на рік, а в подальшому — 15-20 мільйонів тонн вантажів.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!