Агрономія

Україна долучається до міжнародного інформаційного проєкту щодо ввезення заражених рослин та карантинних шкідників

Україна у 2020 році долучиться до інформаційного проєкту «НЕ РИЗИКУЙ!», спрямованого на підвищення обізнаності щодо завезення до країни зараженої рослинної сировини або карантинних шкідників та хвороб.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.  

Проєкт триватиме впродовж усього 2020 року в усіх областях нашої країни. До нього долучились управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в областях, державні фітосанітарні та контрольно-токсикологічні лабораторії.

Заходи, що відбуваються під гаслом «НЕ РИЗИКУЙ!», спрямовані на мандрівників, туристів та комерційних перевізників, які привозять в Україну за-за кордону рослини, рослинні продукти та інші предмети високого ризику, виготовлені з рослинної сировини.

«Наша мета полягає в тому, щоб висвітлити соціальні, екологічні та економічні наслідки завезення зараженої рослинної сировини або карантинних шкідників та хвороб до України», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, Держпродспоживслужба здійснює фітосанітарний контроль комерційних вантажів з рослинами та рослинною продукцією з-за меж України, втім, фахівці відомства не мають змоги перевіряти ручну поклажу, яка надходить через аеропорти та порти.

«Навчаючи громадськість головним ризикам, які несуть небезпечні карантинні організми для сільського господарства та природи нашої країни ми сподіваємось на їх розуміння та підтримку, що допоможе зменшити кількість неперевірених рослин та рослинних продуктів, які перевозяться у багажі людей», – повідомляє Держпродспоживслужба.

Карантинні шкідники, хвороби рослин, нематоди і бур’яни, потрапляючи в нові, більш сприятливі умови для розвитку, стрімко розмножуються, не мають природних ворогів, завдають більших втрат, у порівнянні з місцем первісного існування.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!