Агрономія

Учений назвав додаткові джерела елементів живлення для культур

Учений назвав додаткові джерела елементів живлення для культур

Сучасні умови господарювання потребують розширення асортименту добрив нового покоління з урахуванням ґрунтово-кліматичних умов, потреби сільгоспкультур в елементах живлення та способів і строків унесення добрив у ґрунт.

Про це пише доктор сільськогосподарських наук Євген Скрильник (ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О. Н. Соколовського) у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer.

За його словами, у цьому контексті джерелом елементів живлення й гумінових речовин для сільгоспрослин після проведення відповідних технологічних рішень можна розглядати органічну сировину леонардит – окислене буре вугілля, що утворюється в результаті тривалого вивітрювання в природних умовах, та меляси – густої рідини, що лишається після переробки цукрових буряків.

«Після проведення лабораторно-аналітичних робіт із метою вивчення агрохімічного складу такої сировини було оцінено її застосування як складової у виробництві ґрунтополіпшувачів», – зазначив Євген Скрильник.

Установлено, що склад за основними агрохімічними показниками органічної сировини коливається в значних межах. Леонардит характеризується низькою зольністю (9%) та високим умістом загального вуглецю (48,3%). Меляса – найбільшим умістом калію (5,6%) та лужною реакцією середовища.

«Уміст органічної речовини в  сировині на достатньо високому рівні, що підтверджує їх цінність для потенційного гумусоутворення в ґрунтах», – підсумував учений.

Нагадаємо, застосування гуматів дозволяє отримати додаткові прирости урожайності на 8-30%