Агрономія

Учені з Австралії та Німеччині розробили новий метод скринінгу пшениці

Учені з Австралії та Німеччині розробили метод комп’ютерної томографії, який може використовуватися для ефективного скринінгу пшениці на визначення її стійкості до посухи і високих температур.

Про це повідомляє видання Plant Methods.

Фахівці впевнені, що завдяки новій системі аналіз класовості пшениці можна буде проводити більш точно і швидко, прискорити процес селекції рослин, які краще пристосовані до зміни клімату. Крім того, новий метод дозволить вимірювати характеристики зерна з високим ступенем точності.

Як зазначила провідний автор дослідження з Університету Аделаїди – доктор Джессіка Шмідт, для визначення генів, які відповідальні за врожайність і стійкість до стресів зерна, дослідникам потрібен точний аналіз компонентів зерна уздовж кожного колоска пшениці.

На даний момент відомості по врожайності отримують або за допомогою спеціальної машини, обмолочують зерна в ході польових випробувань (процес тривалий і вимагає велику кількість насіння для дослідження), або в період тепличних випробувань, коли всі вимірювання проводяться вручну.

«Унікальна система відрізняється більш високою точністю. Вона дозволить швидко визначати навіть найнезначніші відмінності в характеристиках зерна. Завдяки новій технології у фахівців з’явилася можливість проводити порівняння великої кількості генетично різних рослин. Це важливо для виявлення геномних ділянок і механізмів стресу і дозволить рослинам виживати в умовах зміни клімату. За допомогою нової технології експерти зможуть аналізувати ознаки, які раніше було дуже важко і довго тестувати, як, наприклад, розмір, морфологію і вагу зерна», зазначила Джессіка Шмідт.

Новий метод комп’ютерної томографії можна автоматизувати, що дозволить виконувати вимірювання сотень тисяч колосків пшениці з високою роздільною здатністю всього за кілька місяців.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!