Агрономія

У зонах достатнього зволоження на Запоріжжі отримали 70 ц/га ячменю

У господарстві «Агро-Давидівка» на Запоріжжі у зонах достатнього зволоження ячмінь цього року зібрали з урожайністю 70 ц/га, тоді як інші поля цього ж господарства, де дощу не було до 1 червня, дали 30 ц/га ячменю за застосування аналогічної технології.

Про це AgroTimes дізнався у власника ТОВ АФ «Ольвія» та ТОВ «Агро-Давидівка» Анатолій Тиховод.

«Цей рік дуже чітко продемонстрував, наскільки ми залежні від погодних умов, адже найвища врожайність цього року на полях, де навесні вчасно пройшли дощі. Загалом через нерівномірне зволоження на Запоріжжі цього року показники врожайності досить строкаті – між найвищою і найнижчою врожайністю спостерігається великий розрив», – розповів Анатолій Тиховод.

Загалом у ТОВ АФ «Ольвія» та ТОВ «Агро-Давидівка» ранню групу зернових зібрали із врожайністю 40 ц/га (середня по області – 33,2 ц/га), що є середньостатистичним багаторічним показником. Урожайність гороху в агрофірмі «Ольвія» також становить 40 ц/га (середня по області – 20,2 ц/га), ріпаку – 20 ц/га (середня по області – 21,9 ц/га).

За словами Анатолія Тиховода, рекордний урожай ранніх зернових на Запоріжжі цього року зібрали в першу чергу завдяки більш сприятливим погоднім умовам, як порівняти з попередніми роками.

Нагадаємо, валовий збір ячменю вже на 28% вищий за минулорічний.