Агрономія

У ПСП «Сокільча» відчули вплив мікроелементів на врожайність сільгоспкультур

У ПСП «Сокільча», що в Житомирській області, дослідили вплив мікроелементів на врожайність сільгоспкультур. За результатами проведеного дослідження, найменша прибавка врожаю кукурудзи від одноразового внесення мікроелементів становить  575 кг/га.

Про це журналу The Ukrainian Farmer розповів  головний агроном господарства Михайло Паламарчук. 

«Щороку ми проводимо багато досліджень, в тому числі щодо ефективності мікродобрив. Цього року на кукурудзі провели чотири досліди і переконалися, що найменша прибавка врожаю від одноразового внесення мікроелементів становила 575 кг/га. Окрім того провели досліди на соняшнику та пшениці і також отримали позитивний результат. Тому вважаю, що сьогодні говорити щось про ведення рослинництва без застосування мікроелементів не можна», зазначив Михайло Паламарчук.

Читайте також: У посушливі роки для кукурудзи важливим є позакореневе підживлення

З словами головного агронома, з мікроелементами в господарстві працюють дуже давно і дуже щільно, вносять практично на всі культури, крім багаторічних трав, додаючи їх до бакової суміші під час протруєння насіння, для зняття стресу з рослин від негативного впливу погодних умов чи дії гербіциду, для підвищення врожайності, а також якості та класності зерна (на зернових). 

«Пшеницю підживлюємо мінімум два-три рази, на кукурудзу даємо цинк та фосфор, на буряки – калій, майже на всі культури даємо мідь, бо вона сприяє кращому засвоєнню азоту і діє як фунгіцид. Мікроелементи вносимо профілактично або за результатами діагностики –  нині є багато відповідних приладів», розповів Михайло Паламарчук.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!