У «Кусто Агро» поділилися власним секретом осіннього обробітку поля
Щоб покращити родючість та структуру ґрунту і заощадити ресурси, необхідно диференційовано проводити його обробіток. Втім, спочатку потрібно визначитись із культурою.
Про це повідомили в компанії.
«Чи не найголовніша проблема – це ущільнення ґрунту, яке утворюється в результаті об’їзду великогабаритних тракторів. Щоб зменшити навантаження на ґрунт, потрібно використовувати систему здвоєних коліс.
Це рішення дозволяє більш рівномірно розподіляти вагу на дальні колеса, що в результаті зменшує тиск на ґрунт під час проїзду. Також це підвищить продуктивність та вантажопідйомність техніки шляхом зменшення пробуксовки коліс», – ідеться в повідомленні.
Якщо в агровиробника є можливість удосконалити парк техніки, йому варто закупити трактори на гусеничному ходу, після проходу якого ущільнення ґрунту буде найменшим, радять у компанії.
Як показує практика, найефективніше вносити складні добрива з хорошою розчинністю в ґрунті під час посіву разом із насінням. Потрібно враховувати специфіку посівних комплексів. Посівні агрегати сучасних виробників майже всі оснащені сошниками для внесення добрив.
Рекомендується не допускати зіткнення насіння з добривами, а розділяти невеликим прошарком ґрунту, тому сошники у процесі посіву розміщують гранули добрив нижче висіву насіння на 3-4 см.
Наприклад, СТОВ «Ліщинське» проводить глибоку оранку з перевертанням пласту на глибину 28-32 см. Перед обробкою вимірюється щільність ґрунту. Спеціальний прилад дозволяє визначити, на яких ділянках є ущільнення, тобто де знаходиться шар плужної підошви, і тоді коректується глибина ґрунту.
Додати коментар