Агрономія
Головне:
Агрономія

У господарстві Щурова В.С. мінімізують застосування гербіцидів

У СФГ Щурова В.С., що на Полтавщині, ефективно борються із бур’янами механічним способом, мінімізуючи застосування гербіцидів.

Про це розповів голова фермерського господарства Віктор Щуров в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

«Дворазове, а то й триразове боронування, закриття вологи – важливий елемент боротьби із бур’янами. Тільки вони проростають, ми їх ще й не бачимо – а я їх уже знято бороною. Останній раз – за два-три дні до появи сходів. У мене дуже легка пружинна борона і якби я сіяв густо, то і по сходах боронував би», – розповідає фермер.

Потім за потреби в господарстві вносять страховий гербіцид мінімальною дозою. На кукурудзі – у фазу 3-5 листків, на пшениці – у фази Т 29 – 31. Амінну сіль – до другого міжвузля, Гранстар – до прапорцевого листка.

«Пестициди чергую  – один раз Пріму, один раз – Гранстар. Тоді і резистентності не виникає, і поле чисте», – зауважив Віктор Щуров.

Він також додав, що кількість насіння бур’янів у верхньому шарі ґрунту також зменшується завдяки глибокому рихленню, яке широко практикують в господарстві. Адже в такому разі пласт землі не перевертається, а разом з ним і насіння бур’янів.

Нагадаємо, ротаційне боронування у поєднанні з гербіцидом суттєво заощаджує кошти.

Журнали