У деяких районах Дніпропетровщини запаси вологи у ґрунті надзвичайно низькі
За даними ДУ Інститут зернових культур НААН (Дніпропетровська область) на кінець другої декади жовтня в орному шарі ґрунту по чорному пару та після непарових попередників запаси продуктивної вологи були переважно достатніми та задовільними – на рівні 18–22 мм.
Про це повідомляє прес-служба Національної академії аграрних наук України.
Разом з тим в окремих районах Дніпропетровщини кількість вологи у грунті є надзвичайно низькою. Основна її частина локалізується у верхньому горизонті глибиною 0–7 см, а далі знаходиться сухий грунт.
За такого вологозабезпечення найбільше страждають ті посіви, де насіння висівалося на глибину від 8 до 10 см. Саме на таких полях в окремих господарствах відмічається недружність появи сходів, значна кількість різновікових рослин, а густота посіву становить близько 70% від запланованої.
У подальшому бездощова погода може негативно позначитися на загальному стані рослин, на розвитку надземної частини і кореневої системи, що вплине на їх зимостійкість та продуктивність.
Проведене науковцями інституту обстеження посівів озимих зернових культур показало, що сходи отримано незалежно від попередників, за всіх рекомендованих строків сівби.
Так, за сівби у ранні (5–10 вересня) та оптимальні (15–25 вересня) строки рослини пшениці озимої по чорному пару та після непарових попередників сформували 3 листки висотою 18–22 см. За сівби у допустимо пізні і пізні строки (1–10 жовтня) рослини пшениці озимої, утворили сходи висотою 10–12 см та налічують 1–2 листки. Загальний стан посівів добрий та задовільний.
Нагадаємо, максимальному збереженню вологи сприяє вирівнювання поля з осені.