У Білій Церкві вирощують енергетичний міскантус для опалення
Білоцерківський національний аграрний університет реалізує проект з вирощування міскантусу китайського. Цю багаторічну рослину використовують для виробництва біопалива, пише «Источник».
Проект, за словами декану агробіотехнологічного факультету вишу Валерія Хахули, розрахований на шість років.
«Через шість років нашу першу продукцію ми будемо використовувати для опалення приміщень, – розповів Валерій Хахула. – Три роки відведено на те, щоб зробити свій розсадник. Ми його зробили на площі 1 га».
Вчений зазначив, що 1 тонна сухої маси міскантусу дорівнює 446 кг мазуту або 517 куб. м природного газу.
«Також кафедра механізації університету своїми силами розробила і виготовила посадкову машину, для того щоб не робити все роботу вручну. Ця посадкова машина дає нам можливість за день приживляти 1,5 га міскантусу», – підкреслив декан агробіотехнологічного факультету.
За словами Валерія Хахули, для того щоб проект був успішно завершений, посівні площі мають сягати 50 га.
Не зважаючи на те, що батьківщина міскантусу – Азія, в українських умовах рослина почуває себе прекрасно і витримує навіть 25-градусні морози.
«Якщо ще й є достатній сніговий покрив, то ніякої шкоди для рослин, навіть від сильних морозів, немає. За тиждень ми посіяли плантацію в 12 га», – стверджує Валерій Хахула.
Проблема міскантусу в тому, що його саджанці не приживаються в повному обсязі. 50-70% рослин, що вижили в перший рік, – це непоганий результат, наголосив вчений.
«У нас вийшло приживлення на рівні 51-52%. Так що будемо використовувати рослини з розсадника, щоб на наступний рік згустити плантацію і довести приживлюваність рослин до 90%», – зауважив Валерій Хахула.
Додати коментар