Агрономія

У 2016 році для цукрового ринку експерти прогнозують стабільність

У 2016 році для цукрового ринку експерти прогнозують стабільність

В Україні в 2015 року спостерігалося скорочення виробництва цукру. При цьому географія експорту солодкого продукту розширилася.

Про це розповів директор консалтингового агентства «ААА» Сергій Наливка, пише AgroPortal.ua.

«Завдяки минулому “рекордному” сезону, незважаючи на скорочення виробництва цукру в 2015 році, в Україні є великі перехідні запаси. Всупереч інформації від профільних лобістів, ми оцінюємо залишки з минулого сезону на рівні 900-950 тис. тонн. У результаті загальна пропозиція цукру на внутрішньому ринку в цьому сезоні складе не менше 2,2-2,4 млн тонн, — зауважив експерт.

За його словами, у цьому сезоні цукор не «гнатимуть» до Криму, як це було в 2015 році. Відповідно, споживання буде на рівні 1,65 млн тонн. Тобто по факту є великий профіцит цукру. Як підтвердження — ціни зі свого піку в грудні 2015 року стали повільно повзти вниз. У доларовому еквіваленті ціни знижуються з жовтня — з 620 дол. до 585 дол. в січні. Незважаючи на скачки валютного ринку останні півтора місяці, ціни в гривні практично стабільні. Так, 1 грудня була зафіксована максимальна середня оптова ціна на рівні 14200 грн/т, тоді як на минулий четвер ціна знизилася до 13990 грн/т.

Перспективу дефіциту цукру на внутрішньому ринку через зростання експорту директор консалтингового агентства «ААА» назвав неможливою.

«Для виникнення дефіциту цукру на внутрішньому ринку через зростання експорту обсяг останнього повинен скласти не менше 550-600 тис. тонн — завдання нерозв’язне, з області фантастики. Наш цукор добре беруть у відсталих середньоазіатських республіках, якщо ціна підходить. У світі така якість сприймається як сирець», — наголосив він.

За його словами, у найближчий місяць за оцінками фахівця оптова ціна буде стабільною з періодичними коливаннями. «Зараз виробники й оптовики продають цукор по 13 700-14 800 грн/т. Можливі коливання оптової ціни на 200-300 грн, але є фактор впливу курсу гривня/долар. У доларах ціна буде знижуватися при поступовій девальвації гривні. У середньому по році (2015/2016 МР) ми очікуємо середню оптову ціну в коридорі 590 дол. – 610 дол. за тонну. Що це буде в гривнях — питання до НБУ», — резюмував він.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!