Агрономія

Теплична галузь може стати нішевим бізнесом для українського виробника

Теплична галузь може стати нішевим бізнесом для українського виробника

Розвиток тепличного виробництва в Україні може стати одним із цікавих нішевих напрямків бізнесу для українського аграрного виробника.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час VI голландсько-українського форуму з тепличної індустрії.

За словами Ольги Трофімцевої, сьогодні в Україні є 48 потужних промислових тепличних господарств. Але обсяг виробленої продукції в теплицях є недостатнім для забезпечення внутрішнього попиту. Якщо брати ситуацію на ринку на поточний момент, українська теплична продукція займає не більше 20% ринку, в пік сезону – біля 50%, а решта – це імпорт.

Заступник міністра підкреслила, що, незважаючи на порівняно високі інвестиції, необхідні для започаткування тепличного бізнесу, та відносно невисоку рентабельність, спостерігаємо відкриття нових комплексів, у тому числі за участі іноземних інвесторів.

Довідка

В Україні нараховується до 48 потужних сільськогосподарських підприємств із загальною площею 470 га скляних теплиць. Більшість з них зосереджена у великих тепличних комбінатах і біля 4400 га плівкових теплиць фермерського і присадибного типу.

Орієнтовна потреба овочів закритого ґрунту на рік складає 200,1 тис. тонн, у тому числі томатів – 42,4 тис. тонн, огірків – 67,5 тис. тонн, цибулі зеленої – 18,9 тис. тонн, інших овочів – 72,2 тис. тонн.

Виробництво українських овочів закритого ґрунту в 2016 році становило 547 тис. тонн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!