Агрономія

Температурний режим у Карпатському регіоні сприяє кущінню озимих

Відновлення вегетації озимих у Карпатському регіоні відзначено 26 березня. Наразі температурний режим сприяє процесам кущіння рослин та формуванню вторинної кореневої системи.

Про це повідомляють в Інституті сільського господарства Карпатського регіону.  

Рослини пшениці озимої є у ІІ етапі органогенезу, вони продовжують весняне кущіння, яке триватиме приблизно 15 діб. За сівби 28 верессня та 5 жовтня пшениця озима перебває у фазі кущінні, за сівби 20 жовтня ‒ у фазі 3-4 листків.

29 березня фахівці інтитуту обстежити посіви пшениці озимої (сівозміна відділу технологій у рослинництві). За його результатами встановлено, що густота рослин є високою – 381‒460 шт./м2 залежно від сортів та строків сівби. Однак певна їх кількість випаде впродовж весняно-літньої вегетації внаслідок внутрішньовидової конкуренції, від несприятливих погодних умов, шкідників, хвороб тощо.

Загалом упродовж періоду з 24 до 30 березня в Карпатському регіоні утримувався підвищений температурний режим погоди. Середньодобові температури повітря були в межах +4,2+9°С та на 1,1-5,9 °С перевищували норму (3,1°С). Максимальна температура повітря піднімалася до позначки +17,3 °С (28.03), мінімальна в цю ж добу дорівнювала -1,5°С.

Опади випали в невеликій кількості: 2,5 мм. Дощі, які проходять 30 березня, поповнюють запаси продуктивної вологи ґрунту.

Нагадаємо, потепління на півдні зумовило активізацію шкідників.