Температура повітря в першій половині березня на Дніпропетровщині була вищою від норми
У першій та на початку ІІ декади березня на Дніпропетровщині спостерігалась відносно тепла, суха та вітряна погода. Середньодекадна температура повітря була на 0,5°С вищою від середньої багаторічної та становила 1,4°С тепла. Максимальна температура повітря підвищувалась до 11,2°С тепла, поверхня ґрунту прогрівалась до 27°С тепла. Мінімальна температура повітря знижувалась до 8,2°С морозу, поверхня ґрунту охолоджувалась до 7°С морозу.
Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.
Опадів протягом звітного періоду не було. Під час найбільшого похолодання мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) знижувалась до 1ºC морозу і була не загрозлива для рослин озимих культур. Розрахункова критична температура вимерзання на 10 березня для сортів озимини у фазі кущіння становила 9,3ºC морозу, у фазі 3-й листок – 7,3ºC морозу, у фазі проростання та сходи – 6,3ºC морозу.
Триває неактивне живлення личинок хлібної жужелиці та гусениць озимої совки ІІ покоління на посівах озимих культур. Поки що доволі прохолодна погода, що спостерігається у звітному періоді, стримує масове відновлення живлення шкідників. Але, за встановлення сприятливих погодних умов для їхнього розвитку, очікується осередкова шкодочинність личинок хлібної жужелиці та гусениць озимої совки.
При обстеженні сільськогосподарських угідь виявлено незначне збільшення заселених площ, колоній та житлових нір гризунів. Заселено 45% обстежених площ посівів озимої пшениці. Середня чисельність шкідників становить 1,5 кол./га з 3,1 житлової нори, максимально – 3 кол./га з 5 житловими норами.
Гризунами заселено 47% обстежених площ посівів озимого ріпаку, середня чисельність – 1,6 кол./га з 3,2 ж. н., максимально – 4 кол./га з 5 житловими норами. На посівах багаторічних трав гризунів виявлено на всіх площах за середньої чисельності 2,3 кол./га з 5,2 ж. н., максимально – 5 кол./га з 7 житловими норами.
На неорних землях середня чисельність колоній гризунів становила 2,6 кол./га з 5,5 ж. н., максимально – 6 кол. з 10 житловими норами. У господарствах області, де виявлено ЕПШ мишоподібних гризунів, вживаються винищувальні заходи.