Сидерати дають помітний ефект після 5-6 років постійного їх застосування
На тлі подорожчання добрив українські аграрії дедалі частіше повертаються до вирощування сидератів, що однозначно має позитивний вплив на якість ґрунтів. Утім, вони не є добривами і не завжди можуть прямо впливати на врожайність.
Як пише консультант з агрономії Асоціації «Дунайська соя», національний експерт із ґрунтоощадного землеробства ФАО Микола Биков у своїй колонці на AgroTimes, зрідка цей ефект можна побачити в перший рік, а іноді й навпаки – сидерати можуть забрати частину вологи, що погіршить урожайність.
«Відчутну прибавку врожайності вони дають лише після 5-6 років постійного їх застосування. Сидерати збільшують кількість органічної речовини в ґрунті, роблять доступними з нижніх горизонтів деяку кількість поживних речовин, стимулюють розвиток мікробіологічних організмів в орному шарі ґрунту», – зазначив фахівець.
Також це допомагає боротися з бур’янами і використовувати менше гербіцидів. А головна їхня перевага – покращення структури ґрунту завдяки інтенсивному розвитку біоти.
Нагадаємо, сидерати здатні розпушувати ґрунт на глибину до 100 см, а постійний покрив поля сидеральними сумішами здешевлює технологію.