Стратегія ґрунтообробітку поліпшила утримання вологи, – досвід ARG Group
В агрохолдингу AGR Group повністю відмовилися від оранки і практикують комбінований безвідвально-мінімальний обробіток ґрунту, що передбачає зменшення глибини й кількості обробок за рахунок суміщення операцій, здійснюваних в одному робочому процесі. Його здійснюють на різну глибину, залежно від ситуації, без обороту пласта за допомогою диско-лапових агрегатів.
Про це розповів Сергій Хаблак, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві AGR Group під час конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов».
За його словами, такий технологічний підхід дав змогу знизити ущільнення та підвищити «дихання ґрунту», а також в рази збільшити у ньому кількість дощових черв’яків та поліпшити утримання вологи.
У складі холдингу – 19 компаній, які сконцентрували земельний банк у трьох областях у зоні Лісостепу.
«На 28 тис. га ми переміряли повністю плужну підошву і розробили стратегію обробітку ґрунту, – зазначив експерт. – На Броварському та Чернігівському кластерах дерново-підзолисті ґрунти. Через те, що кожен рік утворюється ущільнення, ми його намагалися зняти та обробляли ґрунт до 40 см і більше, та результатів не було, ущільнення не знімалося через глибше його залягання. Тому тепер дотримуємося іншої стратегії, працюючи до 30 см».
Він також розповів, що у кластері на Полтавщині плужної підошви немає (її знімають приблизно раз на 5 років), тому там застосовують комбінований обробіток ґрунту. По сої працюють до 25 см, по кукурудзі – до 30 см. Добирають агрегати, які поєднують кілька операцій – дискування і глибоке рихлення за один прохід.