Стан посівів ярого ячменю у Лісостепу на пошкоджених заморозками площах задовільний

За даними Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, у східній частині Лісостепу погодні умови травня оцінювалися переважно як задовільні. Через прохолодну погоду вегетація озимини та ярих зернових культур проходила уповільнено. Стан посівів ярого ячменю на непошкоджених заморозками площах переважно добрий, а на пошкоджених – задовільний.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
У гороху продовжували відмічати 5-7-й листок. Стан рослин переважно добрий. На засіяних соєю та кукурудзою полях розвиток рослин стримувався низькими температурами. Стан посівів соняшнику переважно добрий. Пошкодження заморозками, незалежно від фази розвитку (сходи – друга пара справжніх листів), не відмічалося.
Тривав вихід жуків піщаного мідляка на поверхню ґрунту та заселення ним посівів ярого ячменю та гороху. Гусениці та лялечки озимої совки, кореневі гнилі, септоріоз, борошниста роса та бура листкова іржа були відмічені на посівах озимої пшениці, смугасті хлібні блішки – на посівах озимих зернових та ярого ячменю. Відмічалося заселення озимих зернових личинками злакових мух і злаковими цикадами, а також поширення пшеничного трипса.
Сходи кукурудзи почали заселяти смугасті хлібні блішки. Посіви гороху продовжували заселяти бульбочкові довгоносики та горохова попелиця. Сходи соняшнику почав заселяти чорний довгоносик. Необхідно взяти під постійний контроль фітосанітарний стан посівів озимих та ярих культур та для обмеження поширення комплексу хвороб вжити заходів щодо проведення своєчасних хімічних обробок дозволеними до використання інсектицидами та фунгіцидами.
Нагадаємо, рослини озимих зернових у Степу зазнали негативного впливу низьких температур.