Стан посівів озимих покращився після випадання дощів
На початку другої декади жовтня переважала достатньо тепла, як для цієї пори року погода. У другій половині декади відбулося зниження температури повітря, майже на всій території країни пройшли дощі різної інтенсивності з грозами та туманами, у Каратах 16 жовтня вже вдруге за цей місяць випав сніг. Опади різної інтенсивності пройшли майже на всій території країни.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
За даними наукових установ НААН у Київській області їх кількість становила 23 мм, за норми для другої декади жовтня – 13 мм, у Львівській – 9,7 мм, у Житомирській – 4 мм. Опади дещо збільшили запаси продуктивної вологи у 0-10 см шарі грунту, що найімовірніше позитивно вплине на проростання та розвиток рослин озимих культур на вже засіяних площах. Стан посівів озимих культур після випадання дощів покращився.
Разом з тим, від недостатнього вологозабезпечення найбільше страждають ті посіви, де насіння висівалося на глибину від 8 до 10 см. Саме на таких полях в окремих господарствах відмічається недружність появи сходів, значна кількість різновікових рослин, а густота посіву становить близько 70 % від запланованої. У подальшому бездощова погоди може негативно позначитися на загальному стані рослин, на розвитку надземної частини і кореневої системи, що вплине на їх зимостійкість та продуктивність.
Проведене науковцями НААН обстеження посівів озимих зернових культур показало, що сходи отримано незалежно від попередників, за всіх рекомендованих строків сівби. Так, за сівби у ранні (5-10 вересня) та оптимальні (15-25 вересня) строки рослини пшениці озимої по чорному пару та після непарових попередників сформували 3 листки. За сівби у допустимо пізні і пізні строки (1-10 жовтня) рослини пшениці озимої, утворили сходи висотою 10-12 см та налічують 1-2 листки. Загальний стан посівів добрий та задовільний.
Нагадаємо, станом на початок минулого тижня озимі зернові в Україні посіяли на 65% запланованих площ.