Агрономія

Стан посівів озимої пшениці на Сумщині оцінюють переважно як добрий

Терміни перезимівлі озимих

Посіви озимої пшениці на Сумщині перебувають у доброму та задовільному стані, який надалі залежатиме від рівня загартування рослин і погодних умов у зимовий період.

Про це інформує Департамент агропромислового розвитку Сумської ОВА з посиланням на дані Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України.  

Зазначається, що погодні умови, які склалися восени 2022 року, стримували темпи проведення посіву озимих зернових культур. Зокрема, у вересні випало опадів на 75,4 мм більше за норму, а температурний режим був на 1,8°С нижче за багаторічний показник, що перешкоджало вчасному проведенню сівби.

Достатня кількість опадів та температурний режим жовтня-листопада, коли середньодобові температури перевищували багаторічний показник на 2,4°С та 1,6°С відповідно, сприяли формуванню вологозапасів ґрунту та розвитку озимих культур. Так, станом на 25 жовтня кількість продуктивної вологи в орному шарі ґрунту становила 51,8 мм, в горизонті 0-50 см – 112,2 мм.

На період припинення осінньої метеорологічної вегетації, яка зафіксована 5 листопада 2022 року, рослини озимої пшениці ранніх строків сівби перебували у фазі кущення, оптимальних – на початку кущення (мали 4 листки) та пізніх – у фазі 3 листків та шильця. За пізніших строків сівби сходи не були отриман.

Нагадаємо, озимі на Дніпропетровщині відновили вегетацію. На Донеччині цьогоріч були сприятливі умови для вчасної сівби озимих.