Агрономія

Стан посівів озимого ріпаку в «Агрейн» переважно добрий та задовільний

Стан посівів озимого ріпаку в «Агрейн» переважно добрий та задовільний

Наразі стан посівів озимого у ГК «Агрейн» оцінюють переважно як добрий та задовільний. Зараз рослини відновлюють свою вегетацію і перебувають, залежно від термінів сівби, у фазах «6-7 листок – формування розетки».

Про це у своїй колонці на AgroTimes пише заступник головного агронома компанії Тарас Корнієнко.

За його словами, загалом осінь та зима були без значних понижень температури і з опадами, іноді спостерігалось утворення льодяної кірки після випадання дощів, утім, це явище було короткотривалим. Тож в цілому погодні умови були цілком сприятливими для перезимівлі ріпаку.

Як показали результати аналізу посівів, який здійснювали від сівби до початку виходу з зими, незалежно від дати сівби рослини мали незначні розтріскування кореня, зумовлені переважно витягуванням кореневої шийки й обмеженням росту кореня.

Певну загрозу становили відсутність снігового покриву протягом зими та незначні різкі коливання температур, що могли спровокувати ураження посівів бактеріозом кореня, але, на щастя, таких наслідків не спостерігалося.

«Цьогоріч ми дещо зменшили площі посівів озимого ріпаку. Це досить вибаглива культура як до кількості вологи, елементів живлення, так і до ґрунту. Оскільки останніми роками спостерігаються посушливі умови, тож вирішили надати перевагу озимій пшениці і соняшнику. Утім, і озимий ріпак традиційно займає своє місце в нашій сівозміні», – зазнчив Тарас Корнієнко.

Нагадаємо, «Агрейн» створила власну програму для визначення зон продуктивності.