Агрономія

Стан ґрунту наразі сприяє якісній передпосівній культивації, – експерт

Цього тижня пройшли дощі, які дали можливість рослинам використати вкладені в них матеріальні ресурси з найбільшою ефективністю. Мається на увазі, що азотні добрива, які потрапили у вологий ґрунт, швидко розчинились, а стан ґрунту сприяє майже ідеальній передпосівній культивації.

Про це AgroTimes розповів Олександр Коваленко, менеджер з розвитку продуктів, ДСВ-Україна.

«Свято Благовіщення для аграріїв – сигнал для активного початку весняної посівної кампанії. Хтось розпочне посів соняшника, а хтось холодостійкі гібриди кукурудзи, які найуспішніше пройшли “cold test”», – зазначив фахівець.

Що ж стосується озимих, то ріпак перейшов у активну генеративну фазу. Видовження стебла спостерігається на всіх полях України. Залежно від зони, типу ґрунту та гібриду видовження становить від 5 до 30 см. Коли довжина головного стебла становитиме 20-30 см, потрібно буде готуватись до внесення фунгіциду, інсектициду та бору.

«Хочемо звернути вашу увагу, що важливо врахувати саме висоту стебла, а не всієї рослини з листям, – додав Олександр Коваленко. – В озимих зернових все також змінюється дуже швидко і в позитивну сторону. Клімат у нас наскільки активно міняється, що між аграріями відбувається дискусія, адже так трапилось, що пшениця йшла в зиму в фазі 2 листка, а на початку цього тижня вже мала повноцінних три стебла. То ж це свідчить про активні процеси росту, протягом зимових місяців».

Стосовно фаз розвитку, то наразі пшениця перебуває на межі вегетативної та генеративної фаз (BBCH 29 -30). Тому зараз основне завдання – підготуватися до однієї з головних фаз розвитку – BBCH31, яка матиме основний вплив на рівень майбутньої врожайності. Більш детальніше про це та інші важливі моменти читайте згодом.

ДСВ – Інновації для Вашого успіху! Слава Україні!

Раніше повідомлялося, які агротехнічні заходи будуть актуальні найближчим часом.