Агрономія

Стало відомо, як на світовому рівні боротимуться з сараною

Учені Державного університету Арізони створили Глобальну ініціативу боротьби з сараною, аби налагодити партнерство по всьому світу у протидії шкідникам, повідомляє opb.org.

Реалізація такої ініціативи передбачає залучення фермерів, чиновників аграрної сфери та неурядових організацій до спільної роботи над рішенням проблеми.

За словами співробітниці університету, очільниці відповідної ініціативи Аріанни Кіз, у боротьбі з сараною поки що немає єдиного підходу, тому необхідно шукати альтернативні методи. А використання традиційних пестицидів з різних причин не може бути рішенням проблеми.

Як повідомляється, у підвалі будівлі Держуніверситету Арізони було створено спеціальну лабораторію для вивчення всіх аспектів життя сарани. Було, зокрема, виявлено, що сарана найбільш ласа до вуглеводів та цукрів.  

Дослідження також показали, що фермери, які вирощують просо, підтримуючи рівень поживних речовин у ґрунті, як правило, отримують урожай з відносно низьким вмістом вуглеводів. Такі посіви не подобаються сарані. Тому зміна в підходах до ведення сільського господарства може бути одним із способів боротьби з сараною, вважають в університеті.

Цікаво, що один рій, який охоплює один квадратний кілометр, може налічувати 50 млн особин сарани, і цей рій може з’їдати до 100 тонн збіжжя за день, сказав генеральний директор Управління захисту рослин Ємену Ваджі Мутавакель.

До слова, аби протидія нашестю сарани в Африці у 2003-2005 роках коштувала $450 млн. Сума збитків тоді сягнула $2,5 млрд. Найбільший рій сарани було зафіксовано в США у 1870-х роках. Він мав площу штату Каліфорнія.

Як повідомлялося раніше, На сході України зафіксовано нашестя сарани

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!