Соняшник найбільше виснажується через вовчок у посушливі роки
У районах вирощування соняшнику запаси насіння вовчка у ґрунті дуже великі, тому його можна спостерігати на полях щорічно. Насіння вовчка здатне проростати з будь-якої глибини орного горизонту під впливом кореневих виділень соняшнику. В менш зволоженому ґрунті концентрація кореневих виділень вища, тому соняшник найбільше виснажується через вовчок у посушливі роки, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Та вовчок уже завойовує помалу й північ України, хоча раніше основною зоною його проротання був саме південь. З моменту проростання насіння соняшнику й до появи вовчка на рослині минає 1,5–2 місяці.
Стебла вовчка на поверхні ґрунту зазвичай з’являються на початку цвітіння соняшнику або дещо пізніше. В разі великого поширення іноді на одній рослині кількість стебел вовчка перевищує 200 одиниць. На корінні однієї рослини можна спостерігати всі фази формування паразита: від проростання насіння вовчка до дозрівання коробочок.
Сходи вовчка соняшникового з’являються на поверхні ґрунту тоді, коли він уже прикріпився до коріння свого хазяїна. Проросле насіння вовчка на вигляд як біла нитка з присосками. Зацвітає в червні-липні, плодоносить у серпні-вересні. Оптимальними умовами для проростання насіння вовчка в ґрунті є температура +6…+25 °С та вологість до 80%. Життєздатність насіння вовчка в ґрунті коливається від 8 до 12 років.
Нагадаємо, одна рослина вовчка соняшникового спроможна формувати 80 тис. насінин.