Агрономія

Соняшник на зрошенні: як обрати оптимальний обробіток ґрунту в Степу

Соняшник на зрошенні: як обрати оптимальний обробіток ґрунту в Степу

Найсприятливіші умови для формування високих урожаїв соняшнику в зоні південного Степу на темно-каштанових ґрунтах і південних чорноземах створюються за застосування оранки на 28-30 см з обертанням скиби в системі диференційованого основного обробітку в сівозміні на тлі оптимального режиму зрошення, пише журнал The Ukrainian Farmer.

В цілому ж, за вирощування соняшнику в умовах зрошення виконують усі основні складові традиційної технології його вирощування. В разі висіву сучасних імунних до багатьох хвороб гібридів, стійких до рас вовчку та бур’янів, і застосування спеціальної науково обґрунтованої системи обробітку ґрунту повертати соняшник на його попереднє місце у сівозміні можливо через 4-5 років.

Як уже зазначалося, соняшник – високорентабельна культура, тому у восьмипільній сівозміні під нього рекомендовано відводити два поля. Висівають гібриди ранньостиглої та скоростиглої груп, щоб після їх збирання в серпні – на початку вересня ретельно підготувати поле під сівбу озимих колосових на зерно.

В умовах зрошення соняшник є для них непоганим попередником. У разі висіву більш пізньостиглих і врожайних (як порівняти зі скоростиглою групою) гібридів, що дозрівають наприкінці вересня – у першій декаді жовтня, під ним має бути одне поле у 6-7-8-польній сівозміні.

Нагадаємо, дози міндобрив для соняшнику на зрошенні мають бути вищими за рекомендовані. Раніше повідомлялося, які особливості захисту соняшнику на зрошенні та як обрати правильну групу стиглості за вирощування соняшнику на зрошенні.