Агрономія

Сівозміна за no-til має більше значення, ніж за традиційного обробітку ґрунту

За використання системи no-till у південній частині Степу України сівозміна вдіграє більше значення, ніж за традиційного обробітку ґрунту. Це пов’язано зі зростанням забур’яненості, заселенням комахоподібних шкідників, мишоподібних гризунів і хвороб через залишки на поверхні ґрунту рослинних решток, які відіграють роль тимчасової резервації для шкідливих об’єктів.

На цьому наголосив Іван Кротінов, директор Розівської дослідної станції ДУ ІЗК НААН України, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У плануванні сівозміни слід враховувати наслідки кліматичних змін, зокрема, прискоренні випаровування води та проявів опустелювання.

Серед сільськогосподарських культур, здатних зростати в богарних умовах регіону і формувати економічно обґрунтований урожай – пшениця озима, ячмінь озимий і ярий, сорго, просо, горох, нут, соняшник, льон олійний, ріпак озимий, гірчиця яра та інші.

Нагадаємо, на Півдні правильна сівозміна може підвищити урожайність культур на 15-22%. Як повідомлялося, в господарстві «Істок», що застосовує технологію no-till на Київщині, напрацювали ефективну сівозміну.