Агрономія
Головне:
Агрономія

Сходам озимої пшениці шкодять різні види личинок злакових мух

Сходам озимої пшениці шкодять різні види личинок злакових мух

На всій території України сходам озимої пшениці шкодять личинки злакових мух, серед яких личинки шведської вівсяної і ячмінної мухи,  чорної пшеничної, опоміза пшеничної, озимої і гессенської мухи.

Ці фітофаги завдають озимині найбільшої шкоди саме восени переважно в крайових смугах полів. Загроза від шведської вівсяної мухи більш імовірна на Поліссі та Західному Лісостепу, а від шведської ячмінної – в зоні Степу.

Біологічні й екологічні особливості усіх цих видів дещо подібні. Зимують личинки та пупарії всередині озимини чи диких злаків, а в пшеничної мухи може також зимувати й лялечка. Пупарії знаходяться як на рослинних рештках, так і в ґрунті.

В одному стеблі злаку можна виявити кілька личинок гессенської мухи й лише одну личинку інших видів. Восени на посівах шкодять злакові мухи 3-го та 4-го поколінь, у пшеничної мухи – 2-го.

Для уникнення накопичення шкідників, особливо в посівах озимини по колосових попередниках, за умов достатньої вологості ґрунту в насіннєвому ложі (не нижче від 14-16%) ефективним є передпосівне протруєння насіння інсектицидними препаратами. Так, за 1-5 днів до сівби проводять оброку насіння дозволеними протруйниками.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!