Агрономія

Що заважає аграріям спрогнозувати площі посіву озимих культур

Що заважає аграріям спрогнозувати площі посіву озимих культур

Посівна озимих на Львівщині вже розпочалась, але аграрії регіону остаточно ще не визначились з площами посівів.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Прийняти це важливе рішення заважають кілька факторів:

– звільнення площ від попередників озимих культур може затягнутись через брак елеваторних потужностей та складських приміщень для зберігання вирощеного врожаю. Наявні потужності зі зберігання ще не звільнені від перехідних залишків минулорічного врожаю зерна;

– обмежена реалізація вирощеної продукції, як наслідок – не вистачає оборотних коштів на придбання достатнього матеріально-ресурсного забезпечення для проведення посіву озимих, що може вплинути на скорочення площ.

Про це повідомляють в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

За середньорічними показниками останніх 5-ти років площі посіву всіх озимих культур складають близько 230,0 тис. га, частка озимих зернових культур у цій площі – близько 80 відсотків.

На полях Львівщини проводяться роботи з підготовки грунту та посіву озимих культур урожаю наступного року. За середньорічними даними площі вирощування озимих культур в області займають близько 55% всіх посівних площ. У формуванні структури посівних площ сільгоспвиробники надають пріоритету озимих зернових культур, оскільки вони дають вищу на 20-40% врожайність в залежності від культури та зменшують навантаженість під час посіву ярих культур.

За оперативною інформацією станом на 06 вересня поточного року вже посіяно 24,6 тис. га (54,8% до прогнозу) озимого ріпаку та розпочато посів озимих зернових культур.

«Ситуація з експортом у поточному році внесла свої корективи. Однак аграрії під час посівної роблять максимальний акцент на проведенні сівби в оптимальні терміни, оскільки саме їх дотримання гарантує отримання сильних сходів та високої врожайності майбутнього врожаю. За середньорічними даними озимі зернові культури забезпечують до 50% всього валового виробництва зерна за рік», – зазначила Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Нагадаємо, найдорожчий пай на Львівщині продано за понад 5 млн грн. Також ми писали, що Львівщина зібрала понад 1 млн тонн зерна.