Агрономія

Селекція рослин в Австралії розвиватиметься з допомогою супутникових знімків

Селекція рослин в Австралії розвиватиметься з допомогою супутникових знімків

Австралійський центр феномену рослин (APPF) розробив проєкт, що дасть змогу за допомогою супутникових знімків розвивати селекцію рослин, повідомляє plantphenomics.org.au.

Проєкт під назвою «Розширення можливостей дистанційного зондування для сільського господарства через обробку гіперспектральних даних» було прийнято британсько-австралійським космічним мостом.

Космічний міст Великобританії й Австралії включає SmartSat CRC, Британську мережу науки та інновацій і сукупність додатків для супутників. Він спрямований на створення та розвиток партнерських відносин між наукою й промисловістю у Великій Британії та Австралії, які збільшують потенціал галузі сільського господарства.

Проєкт об’єднує Університет Аделаїди з експертами із супутникових даних із Digital Content Analysis Technology Ltd (D-CAT) у Великій Британії та провідними австралійськими селекціонерами зернових культур InterGrain для оцінки потенціалу використання гіперспектральних даних для вирощування сільськогосподарських культур.

Дослідження будуть спрямовані на розробку гіперспектральних методів диференціації сортів зернових культур з використанням даних про теплиці та поля, отримані за допомогою технології FieldExplorer. Ця інформація буде збільшена у моделях, які використовують супутникові дані, щоб дозволити покращити селекцію рослин.

Керівник відділу зображень та даних APPF доктор Кен Кларк зазначив, що супутникові дані можуть стати технологією, яка змінює правила гри в сільському господарстві, проте спочатку необхідно грамотно впровадити їх у галузь.

Технологія дистанційного зондування вже показала реальні перспективи, але впровадження нових інструментів у програми виробництва та покращення рослин іде повільно.

Нагадаємо, стійкі сорти культур нідерландські вчені мають намір вивести за 10 років.