Агрономія

Розширили сфери акредитації 12 фітосанітарних лабораторій

У 2021 році 12 українських фітосанітарних лабораторій розширили сфери акредитації щодо видів фітосанітарної експертизи, ідентифікації карантинних організмів, а також визначення показників якості насіння та зерна сільськогосподарських культур.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба України.

Таке розширення існуючих сфер акредитації відбулося відповідно до вимог міжнародного стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2019.

«Сьогодні ми працюємо не лише над розширенням переліку послуг, що надаються нашими фітосанітарними лабораторіями, але й над їх оптимізацією та діджиталізацією. Приємно, що наші державні фітосанітарні лабораторії не поступаються за багатьма показниками провідним європейським лабораторіям і, за більшістю показників, перевершують приватні лабораторії», – зазначила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Розширення сфер акредитації надає державним фітосанітарним лабораторіям нові можливості на внутрішньому ринку та підвищує їх рівень серед замовників з інших країн. Адже акредитація лабораторії – це підтвердження її відповідності вимогам міжнародного стандарту, а сфера акредитації свідчить про її діагностичні спроможності та кваліфікацію персоналу.

Станом на сьогодні 24 обласні фітосанітарні лабораторії та 2 контрольно-токсикологічні лабораторії акредитовані за міжнародним стандартом ДСТУ ISO/IEC 17025:2019 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій». У 2022 році робота з розширення сфер акредитації триматиме.

Нагадаємо, на Львівщині осучаснили обласну фітосанітарну лабораторію.