Агрономія

Результат відрощування озимини на Полтавщині – 99% живих рослин

За результатами відрощування озимини методом монолітів на Полтавщині встановлено, що рослини озимої пшениці перебувають у фазі кущіння. Вони мають добру регенераційну здатність під час відрощування. Відсоток живих рослин становить 99%.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.

На 4% рослин виявлено збудники септоріозу та кореневої гниллі (звичайної). Тож за настання весняної вегетації обов’язково потрібно буде обробити посіви озимини проти наявних хвороб фунгіцидами  з «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

«Враховуючи морозну погоду протягом двох днів, 12-13 січня, з середньодобовою температурою повітря нижче за -13°С морозу, коли мінімальна температура повітря знижувалась до -22°С морозу (19.01), з незначним сніговим покривом на полях (до 35 мм), були побоювання щодо перезимівлі озимини, оскільки норма снігового покриву за таких температур повинна бути не менше 15-20 см снігу», – йдеться в повідомленні.

Під час відбирання проб ґрунту температура повітря становила -5°С морозу, товщина снігового покриву на полях – 3-4 см, товщина промерзання ґрунту становила 8-9 см.

Нагадаємо, загалом по Україні відрощування озимини засвідчило високу життєздатність рослин.