Агрономія

Рентабельність льону може сягати 100% навіть у посушливий рік

Рентабельність льону може сягати 100% навіть у посушливий рік

Льон-кучерявець (олійний льон) є високорентабельною культурою навіть в умовах екстенсивного вирощування.

На цьому наголошує Ігор Брагінець, директор ПСП «Альфа-Агро», член Ради директорів Громадської спілки «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України», що вирощує льон на Херсонщині, пише газета «АгроМаркет».

«На жаль, в Україні ця культура ще не має такої потужної селекції, як, наприклад, соняшник чи кукурудза, і потенціал сортів є досить низьким: у наших умовах максимальна врожайність становить 32 ц/га, тоді як соняшник може давати понад 50 ц/га, – розповідає Ігор Брагінець.

За його словами, навіть за врожайності 15 ц/га, яку очікують на півдні України в умовах цього посушливого року, рентабельність льону може сягати 100%, а, скажімо, ячмінь, що за таких самих погодних умов дає 25 ц/га, вже є збитковим. «Тобто завдяки своїй високій посухостійкості, льон має рентабельність навіть у посушливий рік, що вигідно вирізняє його серед інших ярих культур», – резюмує він.

Прибутковий колись технічний льон (довгунець) — «обличчя» поліського сільгоспвиробництва й, зрештою, всієї України, через низку чинників перестав цікавити українських аграріїв як джерело доходу, а отже, майже повністю зник із карти посівів.

За словами директора ПП «ЕКО-2» та ФОП «ВЕГА-Агро» Володимира Габенця з Брусилова, який має майже десятирічний досвід вирощування льону-довгунця на Житомирщині, ця вибаглива до кількості вологи культура почала втрачати свою рентабельність через поступову зміну клімату й зменшення середньої кількості опадів.

Зокрема, на Поліссі з мінімально необхідних для льону-довгунця 600 мм на рік до недостатніх 500 мм. Саме в цей період сталися зміни й на ринку збуту. Тож поступово колишні льонарі переорієнтувалися на вирощування інших культур.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!