Агрономія

Ранньою весною слід бути обережними з азотним удобренням

Ранньою весною слід бути обережними з азотним удобренням

За відновлення весняної вегетації для підвищення компенсаторних реакцій рослин варто провести прикореневе підживлення азотними добривами (40-60 кг/га азоту).

Таке удобрення передусім слід проводити на ослаблених, зріджених посівах, пошкоджених хлібним туруном, пшеничною мухою, опомізою, озимою мухою, дротяниками; сніговою пліснявою, кореневими гнилями, борошнистою росою, іржею та іншими хворобами.

Водночас варто врахувати, що внесення в ранньовесняний період високої дози азотних добрив на зріджених й ослаблених посівах озимої пшениці за значних запасів насіння бур’янів у ґрунті може спровокувати їх інтенсивне проростання.

За таких умов бур’яни стануть основними конкурентами рослин озимої пшениці за вологу, поживні речовини та світло у цей період.

Крім цього, на посівах, які розміщені після зайнятих парів і попередників зернобобових культур і добре перезимували, підживлення рослин у ранньовесняний період проводити недоцільно: його слід перенести на початок виходу рослин в трубку (IV етап органогенезу).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!