Агрономія
Головне:
Агрономія

Ранньовесняне підживлення соняшника менш ефективне, ніж осіннє

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У підживленні соняшнику слід ураховувати інтенсивний розвиток його кореневої системи, активна частина якої вже у фазу 6–8 листків є на глибині понад 1 м. Цей чинник зумовлює складну залежність між фактичною дозою внесених добрив (безпосередньо під культуру) та врожайністю. Зважаючи на це, менш ефективним є ранньовесняне внесення добрив, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Своєю чергою, ефективним є осіннє внесення фосфорних і калійних добрив під основний обробіток ґрунту, а також осіннє внесення аміачного азоту.

Фактично рівень урожайності визначається середніми показниками кількості добрив, що вносять у межах сівозміни. За цих умов агротехнічне значення культури соняшнику визначається у засвоєнні мінеральних елементів із нижніх шарів ґрунту та їх «транспортуванні» на поверхню.

Високий рівень здерев’яніння стебла та висока концентрація лігніну в клітинах надземної частини зумовлюють значно довшу тривалість розкладання решток рослин і «повернення» мінеральних елементів у ґрунт, порівнюючи із зерновими культурами — так званий ефект небажаного попередника. Він значно посилюється в сухі роки, в умовах неякісного загортання рослинних решток.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: