Агрономія

Одночасне протруювання й інокуляція насіння висувають нові вимоги до препаратів

З появою нових хімічних ЗЗР, сортів бобових рослин, штамів бульбочкових бактерій виникає потреба в дослідженні токсичного впливу їхніх діючих речовин на мікро- і макросимбіонти та на бобово-ризобіальну систему загалом. Особливої актуальності це питання набуває за потреби суміщення процесів обробки посівного матеріалу протруйниками та його інокуляції.

На цьому наголошує Сергій Коць, провідний науковий співробітник Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«За останні роки значно погіршилася фітосанітарна ситуація в посівах сої. Відомо близько 120 збудників хвороб цієї культури, серед яких патогени грибної, бактеріальної та вірусної етіології, — зазначив він. — Усе це створює суттєву загрозу як для формування повноцінних сходів, так і для зберігання товарного зерна».

Передпосівне протруювання насіння з меншою витратою пестицидів, ніж за обприскування рослин, забезпечує цілеспрямований захист висіяного насіння від комплексу шкідливих організмів і зберігає густоту посіву.

У переліку додаткових критеріїв у виборі протруйника крім результатів експертизи, у яких відбивається видовий склад, чисельність і місце локалізації патогенів, експерт назвав:

  • спектр і механізм дії препарату;
  • препаративна форма;
  • наявність у складі барвника для оцінювання якості проведеної обробки насіння;
  • безпечність для людей і навколишнього середовища;
  • сумісність з іншими препаратами;
  • результати фітосанітарного моніторингу поширеності й розвитку хвороб вирощуваної культури в попередні роки.