Промерзання ґрунту на Дніпропетровщині фіксували на глибині до 20 см
На Дніпропетровщині у першій декаді лютого була морозна погода, фіксували промерзання ґрунту до 20 см. Під час найбільшого похолодання мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) знижувалась до 2,1º морозу і була незагрозлива для рослин озимих культур. Такі умови були несприятливими для розвитку мишоподібних гризунів. Збільшення заселених площ, житлових нір та колоній гризунів у І декаді лютого не виявлено.
Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.
Заселено 33% обстежених площ посівів озимої пшениці за середньої чисельності шкідників 1 кол./га з 1,3 житлової нори, максимально ‒ 2 колонії з 4 житловими норами (біля лісосмуг).
Мишоподібні гризуни заселили 36% обстежених площ посівів озимого ріпаку. Середня чисельність ‒ 1 кол./га з 1,5 житлової нори, максимально ‒ 3 колонії з 4 житловими норами (на крайових смугах).
На посівах багаторічних трав середня чисельність шкідників становила 1 кол./га з 2 житловими норами, максимально – 4 кол. з 5 житловими норами.
На неорних землях середня чисельність шкідників складає 2 кол./га з 2,7 житлової нори, максимально – 5 кол. з 6 житловими норами.
Нагадаємо, в цілому по Україні погодні умови несприятливі для збільшення чисельності мишоподібних гризунів у посівах. А кількість опадів за січень перевищила норму в кількох областях.