Агрономія

Посівні площі соняшнику зростають, – тенденція

Посівні площі соняшнику зростають, – тенденція

Тенденція до збільшення площ під соняшником зберігається в Україні вже тривалий час і надалі посівні площі соняшнику зростатимуть. Так, за даними Держстату, площі під цією культурою за останнє десятиліття зросли на понад 30% – із 4,417 млн га у 2010 році до 6,509 млн га у 2021-му.

«Кількість атмосферних опадів надалі буде зменшуватися, що може призвести до зростання посівних площ соняшнику, оскільки культура, порівнюючи з іншими, досить посухостійка», – зазначила Олеся Дробіт, науковий співробітник Інституту зрошуваного землеробства НААН України.

Цього року в частині регіонів України (зокрема, на півдні та заході) фермери не виключають можливості масового пересіву озимини, і однією з культур, якою позапланово закриватимуть площі, може стати соняшник.    

Як уже відомо, українські аграрії цього року зібрали рекордний урожай соняшнику – понад 16,2 млн тонн. Такого показника вдалося досягти завдяки зростанню середньої врожайності культури (до 25,13 ц/га) та збільшенню посівних площ із 6,383 млн га у 2020 році до 6,509 млн га у 2021-му.

Разом з тим, на переконання Наталії Кутіщевої, кандидата сільськогосподарських наук (Інститут олійних культур НААН), уже нині посівні площі соняшнику в Україні в рази перевищують науково обґрунтовані норми, що призводить до значного зменшення якісних і кількісних показників насіння соняшнику.

Раніше повідомлялося, що географія вирощування соняшнику швидко зростає.