Агрономія

Посівам кукурудзи шкодять різні види нематод

Посівам кукурудзи шкодять різні види нематод

У різних країнах світу значної шкоди кукурудзі завдають галова нематода Meloidogyne chitwoodi, цистоутворююча Heterodera zeae та нематоди види роду Pratylenchus. Зараженість посівів в окремих зонах досягає 80%.

Галова нематода Meloidogyne chitwoodi також уражує боби, цукрові буряки, капусту, латук. Розмножується на таких рослинах, як цибуля, шафран, півники, гіацинти, нарциси, тюльпани.

Симптоми, що проявляються над поверхнею ґрунту, не є характерними саме для цієї хвороби – рослини мають ознаки низькорослості різного ступеня, втрати тургору та браку життєвої сили.

Основна ознака паразитування саме цих нематод – утворення невеликих галів на коренях, як правило, без утворення вторинних корінців.

Вони зазвичай розташовані локально на різних ділянках кореня. На пізніших стадіях розвитку хвороби на поверхні галів утворюються яйцеві мішки у вигляді невеликих желатиноподібних напівсферичних форм світло-коричневого, коричневого або темно-жовтого кольору.

Цистоутворююча нематода Heterodera zeae, крім кукурудзи, здатна уражувати овес, ячмінь, рис, різні трави, сорго, пшеницю.

Загалом, як і в разі з іншими паразитарними нематодами рослин, хвороба характеризується відставанням у рості, блідо-зеленим кольором листя, на якому іноді з’являються плями.

Коренева система також слабо розвинена. На коренях із часом утворюються лимоноподібні цисти, від білого на початкових етапах розвитку до світло- й темнокоричневого кольору під час дозрівання.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!