Посівам кукурудзи шкодять різні види нематод
У різних країнах світу значної шкоди кукурудзі завдають галова нематода Meloidogyne chitwoodi, цистоутворююча Heterodera zeae та нематоди види роду Pratylenchus. Зараженість посівів в окремих зонах досягає 80%.
Галова нематода Meloidogyne chitwoodi також уражує боби, цукрові буряки, капусту, латук. Розмножується на таких рослинах, як цибуля, шафран, півники, гіацинти, нарциси, тюльпани.
Симптоми, що проявляються над поверхнею ґрунту, не є характерними саме для цієї хвороби – рослини мають ознаки низькорослості різного ступеня, втрати тургору та браку життєвої сили.
Основна ознака паразитування саме цих нематод – утворення невеликих галів на коренях, як правило, без утворення вторинних корінців.
Вони зазвичай розташовані локально на різних ділянках кореня. На пізніших стадіях розвитку хвороби на поверхні галів утворюються яйцеві мішки у вигляді невеликих желатиноподібних напівсферичних форм світло-коричневого, коричневого або темно-жовтого кольору.
Цистоутворююча нематода Heterodera zeae, крім кукурудзи, здатна уражувати овес, ячмінь, рис, різні трави, сорго, пшеницю.
Загалом, як і в разі з іншими паразитарними нематодами рослин, хвороба характеризується відставанням у рості, блідо-зеленим кольором листя, на якому іноді з’являються плями.
Коренева система також слабо розвинена. На коренях із часом утворюються лимоноподібні цисти, від білого на початкових етапах розвитку до світло- й темнокоричневого кольору під час дозрівання.
Додати коментар