Порівняли ефективність гербіцидного й механічного способів боротьби з бур’янами
Технологічні схеми догляду на основі застосування гербіцидів ефективні не завжди. Як показали результати досліджень, у середньому за п’ять років за період парування гербіцидами було знищено 888–1619 бур’янів/м², або на 7–19% менше, ніж за звичайного і мінімального механічного догляду, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Зазначене явище може бути пов’язано як з інгібаційною дією самих препаратів на насіння бур’янів, так і з дисбалансом умов для їх проростання. Вивчаючи методи боротьби з багаторічними бур’янами у виробничих умовах було встановлено, що регенерація відрізків коренепаросткових бур’янів у пару після глибокого основного обробітку і своєчасних розпушувань навесні й улітку не становила небезпеку збільшення засміченості», – йдеться у статті «Контроль бур’янів».
Це зумовлено загибеллю відрізків кореневищ у зв’язку з неможливістю їх укорінення. Наприклад, у середньому за три роки осіннього глибокого безполицевого основного обробітку (на 28–30 см) засміченість осотом щетинистим після п’яти різноглбинних культивацій улітку зменшилась, порівнюючи з вихідною, на 94%, а за мілкого – усього на 23%. Аналогічна тенденція спостерігалася і в ранньому пару.
Раніше повідомлялося, як досягти максимального ефекту від парового поля.