Агрономія

Погодні умови наразі підвищують ризик розвитку фузаріозу

Погодні умови наразі підвищують ризик розвитку фузаріозу

У період колосіння – повного достигання зернових колосових культур погодні умови, що спостерігалися в більшості регіонів України отаннім часом (рясні дощі, температура (25-30С), відносна вологість (70-97%)) створюють ймовірну передумову для розвитку хвороб колоса, зокрема фузаріозу. Особливо небезпечним може бути раннє зараження колоса цією хворобою у фазу цвітіння.

Про це попереджають фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Зерно в колоссі формується щупле, неповноцінне з низькою чи зовсім утраченою життєздатністю та накопиченням небезпечних токсичних речовин. Використання фузаріозного зерна в харчових або кормових цілях може бути причиною отруєння людей і тварин.

Захист посівів від фузаріозу та інших хвороб колоса необхідно забезпечити обробкою посівів у фазу цвітіння фунгіцидами відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні.

При роботі з пестицидами слід суворо дотримуватись регламентів застосування, вимог санітарної безпеки, охорони праці та навколишнього середовища.

Раніше повідомлялося, як захистити пшеницю від фузаріозу колоса, а також як повинен працювати обприскувач під час захисту пшениці від фузаріозу.