Агрономія

Погодні умови сприяли пришвидшенню дозрівання пізніх сільгоспкультур

Погодні умови сприяли пришвидшенню дозрівання пізніх сільгоспкультур

Нестача вологи в ґрунті та підвищений температурний режим сприяли пришвидшенню дозрівання пізніх сільськогосподарських культур, стримували дружнє проростання насіння вже посіяних озимих та проведення повною мірою сівби запланованих.

Про це інформує Держпродспоживслужба.

Погодні умови призупинили розвиток хвороб, перш за все плямистостей та гнилей та посилили шкідливість фітофагів на зріджених посівах озимого ріпаку.

Повсюди на падалиці колосових культур розвиваються та живляться злакові мухи (при косінні сачком уловлювалося 3-5 макс. до 12 екз мух на 100 помахів – Черкаська обл.), попелиці, цикадки, хлібні блішки, інші фітофаги, які надалі за появи сходів озимих зернових завдаватимуть шкоди посівам.

В Одеській, Харківській областях відмічається живлення гусениць озимої совки 0,5-2 екз. на кв.м. В степових та лісостепових областях через посуху на полях після стерньових попередників відбувається малоактивне відкладання яєць, відродження та живлення личинок хлібної жужелиці (0,5-1, макс. 2-3 екз. на кв.м в осередках Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської обл.).

Важливе значення в зниженні чисельності хлібної жужелиці мають організаційно-господарські та агротехнічні заходи, насамперед дотримання сівозмін, зменшення частки стерньових попередників під озиму пшеницю до 5-10%, своєчасне й без втрат збирання врожаю, лущення стерні, обробіток ґрунту за системою напівпару, знищення падалиці, сівба у другій половині оптимальних строків.

Нагадаємо, жнива пізніх культур в «УПІ-АГРО» стартували раніше звичних строків.