Погодні умови негативно вплинули на шкідників
Погодні умови негативно вплинули на шкідливість фітофагів, розвиток яких сповільнювався через затримування наростання ефективного тепла.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
На 6-22% обстежених площ озимих культур Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Одеської, Полтавської, Тернопільської та Черкаської областей, розміщених після стерньових попередників, триває живлення личинок хлібної жужелиці старших віків, якіза чисельності 0,3-1, макс. 3 екз. на кв.м в осередках Запорізької області пошкодили від 0,5 до 3% рослин.
В наступній декаді живлення личинок триватиме. В залежності від погодних умов заляльковування шкідника в південних областях буде проходити наприкінці квітня – в першій декаді травня.
Повсюди в посівах озимих та сходах ярих зернових колосових (Чернівецька обл.) культур продовжується неактивне харчування хлібних блішок, п’явиці, злакових попелиць, цикадок, мух. Шкідниками заселено 3-22, макс. 43% обстежених площ. Середня чисельність 0,2-1 екз. на кв.м.
В середньому пошкоджено 0,2-5% рослин. Захисні заходи проти вищевказаних фітофагів необхідно проводити рекомендованими інсектицидами шляхом обприскування крайових смуг або всуціль посівів за перевищення ЕПШ (личинок жужелиці 3-4 і більше, хлібних блішок 30-50, жуків п’явиць 10-30 на кв.м, злакових мух 40-50 екз. на 100 п.с.).
У південних областях – Степу, осередково Лісостепу в теплі сонячні дні, спостерігається вихід клопа шкідливої черепашки на поверхню листяної підстилки, де їх ураховують по 0,1-2 екз. на кв.м. Переселення фітофага у посіви озимини невідмічене. Масовий переліт клопів з місць зимівлі у посіви відбуватиметься за настання стійкого потепління (за середньодобової температури 16-17°С і вище протягом 3-4 днів).
Нагадаємо, мінлива погода зумовила розповсюдження збудників хвороб озимих.