Погодні умови на Херсонщині можуть посприяти розвитку мишоподібних гризунів
Враховуючи сприятливі погодні умови першої декади грудня (тепла, без суттєвих опадів погода), наявність достатньої кормової бази, високий потенціал розмноження мишоподібних, незважаючи на зниження їх чисельності, у разі відсутності захисних заходів ці шкідники і надалі будуть прогресувати і можуть створити надзвичайну загрозу посівам озимини.
Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.
У третій декаді листопада на Херсонщині випадали опади різної інтенсивності у вигляді дощу, снігу, мокрого снігу, у нічний час температура знижувалась до 5°С морозу. Спостерігались шквальний вітер, ожеледиця. В окремі дні спостерігались різкі коливання температури повітря: підвищення температури в денний час та зниження в нічний, підтавання снігу та заливання нір гризунів на окремих полях, у низинах.
Такі погодні умови були несприятливими для розвитку та розселення мишоподібних гризунів, які дуже чутливі до охолодження і намокання. За попередніми даними, на окремих полях у низинах та лощинах прогнозується зниження чисельності шкідників на 10-15%.
Найпоширеніші та найнебезпечніші в регіоні – полівки (звичайна і гуртова). Також зустрічаються курганчикова та польова миша. Нагадуємо, якщо на одному гектарі посівів щільність мишоподібних гризунів досягає 3-5 і більше жилих колоній, або 50-100 жилих нір на 1 га, то необхідно негайно приступити до їх знищення. Для цього застосовують препарати дозволенні для використання в Україні. З біопрепаратів застосовують біологічні родентициди з діючою речовиною Salmonella enteritidis var Іssatchenko.
Нагадаємо, біологічний метод захисту сільгоспкультур цьогоріч застосували на 3% площ.