Агрономія

Почалося відновлення ростових процесів озимих

Почалося відновлення ростових процесів озимих

Погодні умови звітного періоду характеризувалися значними плюсовими показниками вдень та незначними приморозками вночі. Переважала хмарна та малохмарна погода. Опади відмічалися у вигляді дощу та мокрого снігу. Майже кожного дня спостерігалися тумани та димка. Озимі культури протягом другої декади лютого переважно перебували у стані неглибокого спокою, хоча вищезазначене підвищення денних температур повітря сприяло початку відновлення ростових процесів озимих.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Значного підвищення чисельності та активного розселення мишоподібних гризунів не відмічається. В озимих посівах майже усіх регіонів нараховується 1-3, осередково на окремих полях у крайових смугах Дніпропетровської, Миколаївської областей обліковувалося 4-6 жилих колоній на гектарі.

Наявні колонії сформовані в середньому з 2-5 нір. В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур мають місце 2-4, в осередках Волинської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Миколаївської, Черкаської, Чернівецької областей 5-9 жилих колоній на гектарі.

За слабкого та середнього ступенів у згаданих областях пошкоджено 1-6% рослин озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав.

Захисні заходи залишаються актуальними у вищезазначених та інших областях, де варто продовжувати відслідковувати чисельність та шкідливість гризунів і за наявності порогової кількості (3-5 жилих колоній на гектар) здійснювати винищувальні заходи через внесення в жилі нори родентицидів дозволених до використання на території країни.

Нагадаємо, умови для перезимівлі озимих у першій декаді лютого були задовільні.