Агрономія

Площі посівів ярої пшениці цього року зростуть на 28% – прогноз

Площі посівів ярої пшениці цього року зростуть на 28% – прогноз

Цього року прогнозується збільшення площ посівів ярої пшениці на 28% – до 222,8 тис. га. Такі зміни в структурі посівів відповідають стабільному попиту на пшеницю з боку переробних підприємств та експортерів.

Про це інформує Мінагрополітики.

За даними AgroTimes, прогнозоване збільшення площ під ярою пшеницею у 2025 році зумовлене кількома ключовими чинниками:

  • Погодні ризики для озимої пшениці: м’яка зима з частими відлигами та дефіцитом снігового покриву призвела до ослаблення частини озимих посівів, особливо в центральних і північних регіонах.
  • Дефіцит ґрунтової вологи: через низьку кількість опадів у зимово-весняний період деякі аграрії змушені будуть пересівати загиблі площі озимої пшениці ярою.
  • Більший попит на пшеницю від переробників: переробні підприємства нарощують виробництво борошна, що стимулює аграріїв збільшувати площі під пшеницею.
  • Українська пшениця залишається конкурентною: попри війну та складну логістику, Україна зберігає сильні позиції на світовому ринку. Очікується, що в 2025 році попит на якісну яру пшеницю залишатиметься високим.
  • Проблеми у конкурентів: через кліматичні чинники та економічну ситуацію деякі великі експортери (наприклад, Аргентина) можуть скоротити поставки пшениці, що дасть Україні більше можливостей для експорту.
  • Аграрії, які не ризикнули сіяти озиму пшеницю через нестабільні умови (зокрема, дефіцит опадів в період, оптимальний для сівби озимої пшениці), вирішують збільшувати площі під ярими культурами.
  • Оптимальний варіант у випадку невизначеності: яра пшениця є хорошою альтернативою для аграріїв, які ще не визначилися з культурою, що буде висіяна на їхніх полях.

Нагадаємо, через потепління строки сівби ярих культур зміщуються до надранніх. Станом на кінець минулого тижня ярі культури вже посіяні на площі 250 тис. га.