Пізніший збір ранніх зернових вплине на валовий збір
Цього року жнива в Україні розпочалися пізніше, ніж торік. Якщо у 2016 році станом на 3 липня було зібрано ранніх зернових культур з площі 576 тис. га , то цьогоріч ‒ з 337 тис. га.
Холодна весна зумовила уповільнення вегетації ранніх зернових культур, збір яких станом розпочався у п’яти областях.
Наразі у більшості регіонів країни спостерігається посушлива погода, яка має значний вплив на наливання зерна та може призвести до зниження врожайності. Більшість операторів ринку очікують також зниження якості зерна, пише УКАБ.
«Відтермінування початку збиральних робіт ускладнить роботу агровиробникам та може призвести до дефіциту збиральної техніки, ‒ розповів експерт аграрних ринків УКАБ Євген Дворнік. ‒ Не всі культури можуть бути зібрані в оптимальний строк, що може призвести до збільшення втрат».
Іншим питанням, за його словами, залишається, наскільки вдасться сягнути минулорічних показників валового збору. Протягом наступного тижня можна буде оцінити вплив відтермінування збиральних робіт та посухи на врожайність ранніх зернових.
AgroTimes
Додати коментар