Післяжнивні проміжні культури практично не знижують врожайність наступних культур
Агротехнічне значення проміжних посівів значною мірою визначається їх впливом на забур’яненість посівів наступних сільськогосподарських культур.
Дослідження Інституту зрошуваного землеробства показують, що вирощування проміжних післяжнивних посівів у середньому за три роки знизило кількість насіння бур’янів в орному шарі ґрунту в 1,3-1,6 раза, що сприяло зменшенню забур’яненості посівів наступної кукурудзи в 1,3-1,5 раза.
Вирощування в сівозміні післяжнивних проміжних культур практично не знижує врожайність наступних культур. Це досить важливо для розміщення післяжнивних посівів у інтенсивних сівозмінах.
Однак таке, хоч і незначне, зниження врожайності наступних за післяжнивними посівами культур компенсується підвищенням загальної продуктивності сівозмінної ланки озима пшениця – післяжнивні посіви – кукурудза на 47,7-72,6% залежно від компонентного складу травосумішок.
Це дає підстави розширювати проміжні посіви на зрошуваних землях для підвищення їх продуктивності й підтримки родючості ґрунту.
Додати коментар